تسهیل صادرات به قطر- رفع تعهد ارزی 70 درصد

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، دولت برای صادرکنندگانی که قصد صادرات کالا به قطر در دوره جام جهانی را دارند، تسهیلاتی ویژه در نظر گرفته است. بر این اساس صادرات به قطر از اول شهریورماه تا سی‌ام آبان‌ماه برای پنج گروه کالایی تنها ۷۰ درصد تعهد ارزی و  شش ماه نیز فرصت بازگشت ارز در نظر گرفته شده است.

به نقل از سازمان توسعه تجارت، «علیرضا پیمان ‌پاک» در مورد آخرین مصوبات کمیته اقدام ارزی و شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی در خصوص بهره مندی تولیدکنندگان، تجار و صادرکنندگان از طرفیت برگزاری جام جهانی در قطر اظهار کرد: با توجه به ضرورتی که در این موضوع وجود دارد و نظر به تاکید بر توسعه روابط تجاری در سفر امیر قطر به تهران و سفر رئیس جمهور به قطر، مشوق‌هایی برای پنج گروه کالایی در نظر گرفته شد.

مقرر شد تا پنج گروه کالایی محصولات غذایی، میوه و تره ‌بار، خشکبار، صنایع دستی و فرش از تاریخ یک شهریور تا ۳۰ آبان ‌ماه برای صادرات به قطر تنها ۷۰ درصد تعهد ارزی داشته باشند و ۳۰ درصد ارز صادراتی را در مصارف خود برای هزینه‌ها مصرف کنند.

وی همچنین افزود: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در قطر نیز پس از ارتباط با مجموعه‌های مختلف و مذاکراتی که داشته، ترتیبی فراهم کرده تا تجار و تامین کنندگان محصولات مصرفی در جام جهانی بتوانند از ایرانی‌ها خرید کنند.

منبع خبر سایت ایسنا

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *